Vybavení

Tábor je vybaven nově zrekonstruovanými chatkami o kapacitě dvě nebo čtyři lůžka. Celková kapacita ubytovaných činí 65 osob včetně vedoucích.

V chatkách se nacházejí dřevěné patrové postele (palandy) s novými matracemi, polštáři a dekami. Samozřejmostí jsou čisté lůžkoviny. Dále se v chatkách nachází stůl, židle, skříň na oblečení. Na podlaze je nové omyvatelné linoleum. Odpadkový koš je samozřejmostí. Všechny chatky mají zavedenu elektřinu v podobě osvětlení a zásuvky. Chatky nejsou vytápěné. Ke každé chatce také náleží lavička, kterou mohou účastníci využít k relaxaci venku.

Dále se v táboře nachází zděná hlavní budova, ve které je umístěna vybavená kuchyň, jídelna – sloužící zároveň jako společenská místnost – kde se mohou děti ukrýt v případě nepříznivého počasí a pořádají se tu různé společenské akce jako diskotéky nebo volba miss/missáka tábora. V hlavní budově se dále nachází kancelář tábora a sklady potravin i sportovního náčiní.

Taktéž zděné jsou toalety a umývárny s teplou vodou. Všechny toalety jsou splachovací, umývárny jsou vybaveny umyvadly a oddělenými sprchovými kouty. Toalety i umývárny jsou pravidelně uklízeny pro zajištění čistoty.

Během tábora je kladen důraz na pobyt dětí v přírodě, takže v případě příznivého počasí se veškerý program koná venku v areálu tábora nebo v jeho okolí.

Pro večerní posezení u táboráku je k dispozici ohniště.

Ze sportovního vyžití můžeme jmenovat blízké volejbalové a fotbalové hřiště a přímo v táboře se nachází ping-pongový stůl. Louka, která tvoří areál tábora, funguje jako multifunkční plocha pro všemožné další sportovní a pohybové aktivity.

Jedna z chatek je vyhrazena kvalifikované zdravotnici. Dále je k dispozici marodka pro případ, že některý z účastníků onemocní. Většina vedoucích má k dispozici auto, takže v naléhavých případech není problém odvézt dítě k lékaři do Vranova nad Dyjí nebo do nemocnice ve Znojmě.